zamestnani

 

Volná místa

16. července 2020

 

Jaderná elektrárna Temelín hledá pro skupinu spektrometrie pracovníka na pozici Technik chemické kontroly – radiochemie. Vhodné pro absolventy.

 

Pracovní náplň:

 

 • Odběry vzorků chladiva I.O.
 • Hodnocení stavu aktivovaných korozních produktů v chladivu I.O. (jejich formy / pohyb)
 • Zajištění kontroly kvality v laboratoři spektrometrie
 • Měření radiochemických parametrů ve vzorcích z technologických systémů JE pomocí beta a gamaspektrometrie

 

Požadavky:

 

 • Řidičský průkaz skupiny B
 • Samostatnost a pečlivost
 • Zdravotní a psychickou způsobilost
 • Po nástupu do pracovního poměru je nutné absolvovat bezpečnostní prověrku NBÚ (národního bezpečn. úřadu) na stupeň citlivé - získat doklad o bezpečnostní způsobilosti.

 

Více informací na

 

https://kdejinde.jobs.cz/detail-pozice/?id=G2-1483678862-aden_brand0&rps=233

16. července 2020

Vojenský výzkumný ústav, s. p. shání nové kolegy na pozicie Radiační fyzik  a Radiometrista - elektronik.

25. března 2020

Two positions (an R&D Engineer and an Academic Lab Technician) are available in Radioecology and Tracers Studies at Department of Environmental Engineering, Technical University of Denmark (see the link below).

For the R&D Engineer: https://www.dtu.dk/english/About/JOB-and-CAREER/vacant-positions//job?id=4dad97d5-656d-42a5-847e-2743824abc73

For the Academic Lab Technician: https://www.dtu.dk/english/About/JOB-and-CAREER/vacant-positions//job?id=5b1cc31d-39b9-4959-8c42-739328a39c3f

11. března 2020

R&D engineer position in Radioecology and Tracers Studies is available at Department of Environmental Engineering, Technical University of Denmark (see the link below).

https://www.dtu.dk/english/About/JOB-and-CAREER/vacant-positions//job?id=4dad97d5-656d-42a5-847e-2743824abc73

11. listopadu 2019

STÁTNÍ ÚŘAD PRO JADERNOU BEZPEČNOST hledá pracovníky s VŠ vzděláním v oboru technickém (jaderné, strojní, energetika) nebo přírodovědném (chemie) na pozici inspektor pro kontrolu nešíření jaderných zbraní. Více informací na přiloženém letáku.

30. května 2019

University of Oslo, Department of Nuclear Chemistry, Nuclear Chemistry Section nabízí dvě volná doktorandská místa v oblasti radiochemie/hydrometalurgie pod vedením prof. Jona Pettera Omtvedta. Více informacípro případné zájemce je zde. Uzávěrka přihlášek je 6. červa 2019, avšak po přímém kontaktování prof. Omtvedta (j.p.omtvedt@kjemi.uio.no) je možné posunout datum uzávěrky.

27. května 2019

Nabídka volného místa v FDA’s Winchester Engineering and Analytical Center, Winchester, Massachusetts, USA:

The U.S. Food and Drug Administration (FDA) has a research fellow position for recent graduates with BS, MS, or PhD degrees who are seeking advanced laboratory skills and experience in radioanalytical methodology, testing material development, and interlaboratory comparison study.  This is a one-year position extendable for one additional year depending on funding availability and performance evaluation.  We would like to invite prospective candidates majoring in chemistry or a closely related field to apply and be a part of our mission in protecting our nation’s food safety and public health.  All aspects of research and development activities conducted by the selected candidate will be supported by knowledgeable and experienced technical staffs in the FDA’s Winchester Engineering and Analytical Center located in Winchester, Massachusetts, USA.  Appropriate hands-on training will be given on using and handling low-level radioactive materials, performing radiochemical analysis of food test materials, and calibrating instruments for radionuclide detection including gamma, alpha, and liquid scintillation spectrometers, energy dispersive XRF analyzers, and quadrupole ICP-MS.  For detailed information about the research project, salary, benefits, and required legal status, please contact Stephanie Healey (stephanie.healey@fda.hhs.gov or 781-756-9819).

1. března 2019

Brookhaven National Laboratory Chemistry Division nabízí dvě postdoktorská místa. více inforamcí zde a zde.

9. února 2019

Institut polytechnique de Grenoble nabízí 16ti měsíční postdoktorandský pobyt s prací na téma Recycling and re-manufacturing of noble metal electrocatalysts for energy storage and conversion devices by use of efficient and environmentally friendlier approaches. Více infomací zde.

9. února 2019

SCK-CEN nabízí následující volná doktorandská místa:

Development-of-a-continuous-process-to-separate-americium-from-curium-and-lanthanides

Anorganic sorption materials tailored for 225Ra/225Ac and 225Ac/213Bi radionuclide generators for biomedical applications

Non aqueous separation process for the purification of the lutetium-177 medical radioisotope

Sol gel chemistry to control morphology and porosity of actinide oxide feeds for electroreduction

1. února 2019

Nuclear Energy Agency (NEA), Paris nabízí 3-6 měsíční stáž, jejíž náplní je práce na téma Development of a database of extractants for actinides separation processes. Více informací k nalezení zde.

25. ledna 2018

SCK-CEN nabízí 4 volná místa doktorandů v oblasti radiochemie:

 

 • Development of a continuous process to separate americium from curium and lanthanides
 • Inorganic sorption materials tailored for 225Ra/225Ac and 225Ac/213Bi radionuclide generators for biomedical applications
 • Non-aqueous separation process for the purification of the lutetium-177 medical radioisotope
 • Sol-gel chemistry to control morphology and porosity of actinide oxide feeds for electroreduction

 

Po rozkliknutí uvedeného odkazu lze nalézt více informací: http://www.geniors.eu/2019/01/23/phd-positions-in-sck-cen/

  

2. října 2018

The Paul Scherrer Institute (PSI) is going to advertise a

Postdoc position (2 years):

Analysis of organic compounds in activated steel using compound-specific C-14 accelerator mass spectrometry.

This is a joint project of the Laboratory for Waste Management (PSI) and the Laboratory for the Analysis of Radiocarbon with AMS (University of Bern). Applications and requests for further information should be sent directly to Dr. Erich Wieland (erich.wieland@psi.ch).

Please, find the job description of this position attached.

 

22. května 2018

Nabídka volných míst v SCK•CEN (Mol, Belgie)

 

po rozkliknutí odkazů níže lze nalézt více informací o nabízených postech.

 

http://www.sckcen.be/en/Working_SCKCEN/Vacancies/457

http://www.sckcen.be/en/Working_SCKCEN/Vacancies/458

 

4. dubna 2018

Skupina ČEZ, a.s. hledá nového kolegu na pracoviště JE Temelín na pozici Specialista řízení radiačních rizik. Více informací o nabízené pozici nejdete zde.

19. března 2018

Nabídka doktorského studia na Univerzitě Saclay (Paříž, Francie)

více informací zde.

9. února 2018

Nabídka doktorského studia a místa pro PostDoka v Paul Scherrer Institute (Švýcarsko)

po rozkliknutí odkazů níže lze nalézt více informací o nabízených postech.

https://www.psi.ch/pa/job-opportunities/1704

https://www.psi.ch/pa/job-opportunities/1703

8. února 2018

Nabídka doktorského studia v SCK•CEN (Mol, Belgie)

po rozkliknutí odkazů níže lze nalézt více informací o nabízených doktorandských postech.

http://academy.sckcen.be/en/Your_thesis_internship/AllTopics/Oxidation-of-terbiumIII-as-a-first-step-towards-high-purity -terbium161-for-medical-applications-1918

http://academy.sckcen.be/en/Your_thesis_internship/AllTopics/Development-of-161Tb-labelled-nanobodies-for-the-treatment- of-colorectal-cancer-1931

http://academy.sckcen.be/en/Your_thesis_internship/AllTopics/Development-of--225Ac-and-213Bilabelled-somatostatin-analog ues-with-improved-tumour-to-kidney-ratio

3. února 2018

Three-year PhD Scholarship in Radiochemistry and Environmental Radioactivity is available in the Radioecology Section, Hevesy Laboratory Division at the Center for Nuclear Technologies (DTU Nutech), at DTU Risø Campus, Roskilde, Denmark. The details can be found  here.

30. ledna 2018

Společnost ÚJV Řež, a.s. hledá nového kolegu na pozici Vědecký pracovník v oblasti jaderné chemie a interakce kontaminantů s pevnými fázemi. Více informací lze k dispozici zde.

7. září 2017

Předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost bylo vyhlášeno výběrové řízení na pozici ODBORNÝ RADA V ODDĚLENÍ NAKLÁDÁNÍ S RAO A VJP. Více informací o výběrovém řízení je k nalezení zde.

7. září 2017

Společnost TerraPower (Bellevue, Washington) hledá do svých řad RADIOCHEMIKA. Více informací pro případné zájemce zde

23. srpna 2017

ALS Czech Republic, s.r.o. hledá posilu do laboratoře v České Lípě (Bendlova 1687/7) na pozici ANALYTICKÝ CHEMIK v sekci radiochemie (více informací zde) a na pozici SUPERVISOR LABORATOŘE RADIOCHEMIE (více informací zde).

11. srpna 2017

University of California, Irvine hledá nového kolegu na pozici assistant professor v jaderné chemii a radiochemii. Více informací o nabízené pozici naleznete zde nebo zde.

11. srpna 2017

ENERGOPROJEKT PRAHA hledá nové kolegy v oblasti jaderné chemie na níže uveené pozice:

 • Zpracování a nakládání s RAO z JE (více informací zde)
 • Radiační kontrola a ochrana (více informací zde)
 • Bezpečnostní systémy JE (více informací zde)  

12. července 2017

ALS Czech Republic hledá do labratoře v České Lípě posilu na pozici analytický chemik v sekci radiochemie (více informací zde) a na pozici supervisor v sekci radiochemie (více informací zde).

12. července 2017

Firma Schoeller Instruments (www.schoeller.cz) hledá pracovníka na HPP, možný by byl i zkrácený úvazek. Našim požadavkům by plně vyhovoval absolvent FJFI (i bez praxe) nebo student posledního ročníku, tj. hotový Bc nebo brzy Ing/Mgr. Práce je vhodná jak pro muže tak pro ženu. Jednalo by se o vyškolení na podnikového metrologa a po zaškolení být tedy metrologem angažovaným i v oblasti ISO-9001, akreditované zkušební a kalibrační laboratoře atd.

Kontakt: RNDr. Petr Mančal, ředitel: petr.mancal@schoeller.

9. června 2017

Společnost ÚJV Řež, a.s. hledá novou kolegyni/nového kolegu na pozici Vědecký pracovník v oblasti bariér hlubinného úložiště (více informací zde) a na pozici Výzkumně technický pracovník (více informací zde). 

17. května 2017

Nabídka tématu doktorské práce v CEA, Francie:

Ageing mechanisms under irradiation of polymers used as cable insulators in nuclear power plants (NPP)

Kontakt:

Muriel Ferry muriel.ferry@cea.fr (thesis supervisor)

Případně, Guido Roma guido.roma@cea.fr (thesis director)

Případně, Yvette Ngono-Ravache ngono@ganil.fr (thesis director)

 

24. dubna 2017

Francouzský TrisKem hledá pracovníka na pozici radiochemika. Více informací zde.

11. dubna 2017

Begian Nuclear Research Centre hledá zaměstnance na pozice Scientific collaborator Radiochemistry (více infrmací zde) a Scientific collaborator Radiopharmacy (více informací zde). 

11. dubna 2017

Společnost ÚJV Řež, a. s. hledá do svých řad radiochemika. Více informací zde.

21. března 2017

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) hledá zájemce o pozici „Specialista pro provoz ÚRAO Richard a ÚRAO Bratrství“. Podrobnosti na https://www.surao.cz/kariera/clanek-395-specialista-pro-provoz-urao-richard-a-urao-bratrstvi, případné další informace u ing. I. Zadákové na emailové adrese zadakova@surao.cz“.

21. března 2017

Společnost Eckert & Ziegler Cesio hledá spolupracovníky na pozice Zástupce tech. ředitele pro řízení jakosti a Technolog výroby/dohled na RO. Více informací zde

21. listopadu 2016

Pro laboratoř „ALS Czech Republic, s.r.o.“ v České Lípě hledáme radiochemika na pozici supervizora – vedoucího „Radiochemistry Section“, která má cca 8 pracovníků. Více informací zde.  

14. listopadu 2016

Výběrové řízení na místo postdoktoranda v Ústavu jaderné fyziky AV ČR. Více informací zde nebo v letáčku.

12. srpna 2016

Pracovník/pracovnice na odd. výroby standardních radionuklidových zdrojů ČMI. Více informací zde.

12. března 2016

Technik bezpečnostních měření v JE Jaslovské Bohunice. Více informací zde.

6. března 2016

Radiochemik do pražské laboratoře státního podniku Povodí Vltavy: vhodné i pro studenty před absolutoriem, nástup od léta, bližší informace prof. Johna.

4. února 2016

Nabídka mat dizertačníchdiplomových a bakalářských prací v SCK•CEN, Mol (Belgie).

31. ledna 2015

Nabídka práce v SÚRO, v.v.i. v oddělení radiochemie zde.

6. srpna 2015

Nabídka pozic na Chalmers University of Technology (SWE) zde.

23. července 2015

Nabídka tématu Disertační práce na Fakultě biomedicínského inženýrství FBMI) ČVUT v Praze (podmínky přijímacího řízení zde).

18. července 2015

The Department of Nuclear and Quantum Engineering in KAIST (Korea) - 3 pozice. Bližší informace zde.

8. července 2015

Grain size effects on helium and fissionproduct behaviour in UO2 (JRC-ITU Karlsruher, 12 - 36 měsíců, od září 2015). Bližší informace zde.

 25. března 2015

Společnost ČEZ, a.s. oslovuje zájemce o pozici v oddělení řízení radiačních rizik na JE Dukovany s nástupem od 1. července 2015. Na pozici jsou hledáni absolventi Jaderky, především KJCH. Bližší informace nabízí pan František Klimek. Celý e-mail je k dispozici u prof. Johna nebo Bc. Rosendorfa.

29. ledna 2015

4 PhD and 2 post-doc positions available in the Waste&Disposal expert group at the Belgian Nuclear Research Centre, SCK•CEN, Mol, Belgium

PhD subjects (viz odkazy): [1], [2], [3], [4]

Post-doc subjects: [A], [B]

Deadline for application: 27th March 2015. [PhD], [Post doc].

Kompletní e-mail k dispozici u prof. Johna.

5. ledna 2015

Nabídka pracovní pozice na SÚJB, pro bližší informace klikněte zde.

7. listopadu 2014

Nabídka z univerzity v Helsinkách: PhD positions in REDMUD project: separation of REE’s with inorganic ion exchangers, e.g. metal phosphates. Bližší informace zde nebo u prof. Johna.

14. srpna 2014

Nabídka tématu "Binding of multivalent radionuclides to dissolved organic matter – A multi-angle approach" pro double degree PhD studium v  SCK-CEN." Více informací zde nebo u Ing. Evy Hofmanové.

12. srpna 2014

Nabídka placené stáže v JRC ITU Karlsruhe. Po dohodě s prof. Johnem lze nabízené téma vypsat i jako kvalifikační práci.

8. srpna 2014

Firma ENVINET (detaily a kontakt viz sekce "Sponzoři KJCH" na tomto webu) hledá radiochemika pro svou provozovnu v Třebíči / na JE Dukovany.

4. dubna 2014

Apart from ASGARD I am looking for applicants for a PHD position on dissolution of mixed Uranium and Plutonium single phase oxides.  It is a 3 year contract. Applicants must have a good resume as CEA’s requirements are at a high level. So if you have someone interested to make his/her PHD in France, please ask him/her to apply directly to me (resume + cover letter + references + scholarship marks).

Of course a bit of French could help.

Best regards

Gilles

Dr. Gilles LETURCQ
Senior Research Scientist
CEA Marcoule
DEN/DRCP/SERA/LED
Bât 166 – BP 17171 – 30207 Bagnols/cèze cedex
Tél. 00-33-4 66-79-63-76

24. března 2014

PhD pozice v Cadarache na téma "Investigation of Deposition Mechanisms Under Boiling: Application of Fouling in Pressurized Water Reactors". Více zde.

18. února 2014

Dear friends and colleagues,

A 2 year postdoctoral position is available ASAP in our laboratory, as indicated in the attached PDF file.
Please feel free to forward this message (and attached PDF file) to any potentially interested candidate.

With warm regards,
Jean-Luc

11. února 2014
Nekonvenční příprava UO2 pelet v Karlsruhe. Možnost krátkodobé stáže či vypracování diplomové práce v nestandartním termínu.

21. ledna 2014
Newton International Fellowships

15. ledna 2014
3 volné PhD pozice ve Finsku.

2. prosince 2013
An assistant professor position in Radiochemistry at UNLV

9. říjen 2013
PhD v Chalmers University